TZM alaşım (Titanyum Zirkonyum Molibden)

Titanyum Zirkonyum Molibden (TZM Alaşım) nedir?

TZM alaşım denge Molibden ile% 0.50 Titanyum,% 0.08 ve% 0.02 Zirkonyum Karbon bir alaşımdır. TZM alaşım özellikle 2000'F yukarıda nedeniyle yüksek mukavemetli / yüksek sıcaklık uygulamaları ya P / M veya Arc Oyuncular teknolojileri ile üretilen ve büyük yarar mesafesindedir.

TZM alaşımlı yüksek bir yeniden kristalleştirme sıcaklığı, yüksek mukavemet, sertlik ve oda sünekliği ve alaşımsız Molibden daha yüksek sıcaklıklara sahiptir. Buna ek olarak, tzm iyi termal iletkenliğe, düşük buhar basıncına, iyi bir korozyon direnci gösterir ve işlenebilir.

TZM Molibden alaşımsız Molibden daha yüksek yeniden kristalleşme sıcaklığı, yüksek mukavemet, sertlik ve oda sünekliği ve yükseltilen sıcaklıklara sahiptir. TZM 1300'C üzerindeki sıcaklıklarda, saf moly iki kez gücü sunar. Tzm arasında tekrar kristalleşme sıcaklığı yaklaşık moly daha 250'C daha yüksektir ve daha iyi kaynaklanabilirliği sunmaktadır. Buna ek olarak, tzm iyi termal iletkenliğe, düşük buhar basıncına ve iyi bir korozyon direnci gösterir ve işlenebilir.

TZM alaşım saf molibden göre yaklaşık% 25 daha fazla maliyeti ve makineye sadece yaklaşık% 5-10 daha pahalı. Böyle roket memeleri, fırın, yapısal bileşenler ve dövme kalıpların olarak yüksek mukavemetli uygulamalar için, maliyet diferansiyel değer olabilir.

TZM Alaşım TZM Alaşım TZM Alaşım

Başka bir soru veya TZM alaşım ürünlerin soruşturma varsa, aşağıdaki yöntemlerle bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:
E-posta: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Tel.: +86 592 5129696/86 592 5129595
Fax: +86 592 5129797

daha fazla bilgi>>
molibden Ürünler
molibden Fiyat
molibden Haberler